Poradní orgány a komise

Rada expertů

Poradní orgán ředitele Antidopingového výboru ČR je složený ze specialistů se zaměřením na problematiku medicíny, farmakologie, sportovní pedagogiky, práva, ekonomie, médií atd. Rada expertů projednává dlouhodobé programy a koncepce činnosti Antidopingového výboru ČR, posuzuje návrhy opatření na podporu boje proti dopingu a projednává hodnocení plánu činnosti Antidopingového výboru ČR.

PhDr. Vladimír Drbohlav
Česká televize

brig. gen. PhDr. Jakub Frydrych
Národní protidrogová centrála SKPV PČR

PaedDr. Ladislav Malý
Česká unie sportu

prof. Dr. RNDr. Pavel Matějka
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D.
AGEL Říčany

doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.
Vysoká škola ekonomická v Praze

prof. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., MBA
3. Lékařská fakulta UK

Komise sportovců

Komise sportovců je poradní orgán ředitele Antidopingového výboru ČR. Komise prezentuje v oblasti boje proti dopingu práva a stanoviska sportovců, poskytuje sportovcům přehled o jejich postavení a odpovědnosti a zajišťuje pro tuto oblast odbornou a poradní gesci. Komise pomáhá zvyšovat povědomí o boji proti dopingu, aktivně spolupracuje se sportovními subjekty a sportovci a spolu vytváří konstruktivní zpětnou vazbu v oblasti boje proti dopingu. Členové komise jsou jmenování na základě zkušeností, odborných znalostí a prokazatelného zájmu o ochranu čistého sportu.

Členové

Ilona Burgrová - basketbal
Dlouholetá reprezentantka v basketbalu. Mezi její největší sportovní úspěchy patří stříbrná medaile z MS v roce 2010. Zúčastnila se LOH 2012, kde český tým obsadil 7. místo. Je také členkou Komise sportovců Českého olympijského výboru.

Tomáš Svoboda - triatlon
Reprezentant a držitel mnoha medailí ze závodů vytrvalostních vícebojů, jako jsou triatlon, kvadriatlon, biathle, swinrun nebo aquatlon. Věnuje se trénování mládeže, zároveň je i osobním trenérem triatlonistů.

Lucie Tužová - sportovní aerobik
Držitelka stříbrné medaile z mistrovství Evropy v Karlových Varech ve sportovním aerobiku. Byla ambasadorkou Mezinárodního olympijského výboru na letních Olympijských hrách mládeže v roce 2016 v Buenos Aires.

Komise pro terapeutické výjimky

Odborná komise ustanovená na základě Kodexu a Mezinárodního standardu pro terapeutické výjimky. Komise posuzuje požadavky sportovce se zdokumentovaným onemocněním o povolení užití léku se zakázanou látkou nebo použití zakázané metody v souladu s Kodexem a rozhoduje o oprávněnosti terapeutické výjimky v souladu s Mezinárodním standardem pro terapeutické výjimky.

Předseda

MUDr. Ladislav Svoboda, Ph.D.
FN u sv. Anny v Brně

Členové

MUDr. Tomáš Brož
Pardubická nemocnice

MUDr. Pavel Malovič, Ph.D., MPM, FMDr.
dopingový komisař UEFA

PharmDr. Zdeněk Procházka
Edukafarm

Prof. MUDr. Ivan Šterzl, CSc.
Vedoucí klinické imunoendokrinologie

Kontaktujte nás

Antidopingový výbor ČR
Za Císařským mlýnem 1063
170 00 Praha 7
Kontaktní e-mail: info@antidoping.cz
Dotazy ohledně léků: leky@antidoping.cz
Děkujeme! Brzy se Vám ozveme!
Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosím znovu.