UEFA posiluje antidopingové vzdělávání

Klademe velký důraz na vzdělávání v oblasti antidopingu a prostřednictvím evropského fotbalu jsme blíže k naplňování našich společných cílů.

Ve dnech 15. - 16. dubna 2024 se naše kolegyně z oddělení vzdělávání Aneta Kadeřábková zúčastnila antidopingového vzdělávacího workshopu HatTrick v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu. Na tuto dvoudenní akci přijelo více než 100 zástupců z národních fotbalových asociací a národních antidopingových organizací, aby v budoucnu společně rozvíjeli antidopingové vzdělávání jak pro hráče, tak i jejich realizační týmy.

Celý workshop se nesl v duchu posílení zásady, že první zkušenost fotbalového hráče s antidopingem by měla být spíše prostřednictvím vzdělávání než testování. Během workshopu proběhlo i několik diskuzí s lékařskými odborníky, kteří apelovali na vzdělávání nejen hráčů, ale i jejich doprovodného personálu, jako jsou trenéři a týmoví lékaři. Zároveň další klíčovou skupinou by měli zůstávat i mladí hráči, kteří mají s antidopingovou problematikou nejméně zkušeností.

Jsme rádi, že všechny organizace účastnící se konference chápou důležitost čistého sportu a že Český Antidoping může být součástí této komunity.

„Těšíme se na spolupráci s Fotbalovou asociací ČR a věříme, že společnou prevencí dokážeme předejít neúmyslnému porušení antidopingových pravidel. První společnou akci již máme za sebou, 20. 5. 2024 jsme společně s předsedou zdravotní komise FAČR MUDr. Petrem Čechalem uspořádali antidopingový webinář pro zástupce klubů 1. a 2. fotbalové ligy. Webinář byl věnovaný tématům jako dopingová kontrola, Seznam zakázaných látek a metod a rizika užívání doplňků stravy,“ doplnila Aneta Kadeřábková.
Zástupci CEADO

Kontaktujte nás

Antidopingový výbor ČR
Za Císařským mlýnem 1063
170 00 Praha 7
Kontaktní e-mail: info@antidoping.cz
Dotazy ohledně léků: leky@antidoping.cz
Děkujeme! Brzy se Vám ozveme!
Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosím znovu.