Světová antidopingová agentura (WADA) oslavila 25 let od svého založení

Ve dnech 12. a 13. března 2024 se ve švýcarském městě Lausanne konalo Výroční Sympozium 2024 pořádané Světovou antidopingovou agenturou (WADA). Toto významné sympozium přilákalo téměř 1 100 delegátů z celosvětové antidopingové komunity, kteří sdíleli společné heslo „Jedna mise - jeden tým".

Dvoudenní konferenci zahájili svými projevy prezident Světové antidopingové agentury (WADA) Witold Bańka a generální ředitel Olivier Niggili, kteří přivítali delegáty na oslavách 25. výročí založení WADA a posílili jejich odhodlanost v boji proti dopingu. Prezident Bańka zmínil: „…Bylo to čtvrtstoletí pokroku, růstu a především spolupráce s celosvětovou antidopingovou komunitou. Samotné počátky agentury jsou výsledkem jedinečného partnerství mezi sportem a vládami celého světa...“.

V rámci tématu spolupráce pronesl hlavní projev místopředseda Evropské komise Margaritis Schinas, který poukázal na význam dlouholetého partnerství Komise s agenturou WADA v oblastech jako je vzdělávání a zvyšování povědomí, vědecký a společenskovědní výzkum a samozřejmě oblast Intelligence & Investigation (I&I).

Program konference nabízel 15 informativních a interaktivních témat, která se dotkla široké škály problémů spojených s dopingem. Nechyběl ani slavnostní galavečer k oslavě 25. výročí založení WADA a zasedání I&I vedené Gunterem Youngerem, které se zaměřilo na projekt EU I&I.

Na tomto výročním sympoziu se sešli odborníci z mezinárodních federací (IF), národních a regionálních antidopingových organizací (NADO, RADO), pořadatelé významných sportovních událostí (MEO), sportovci, zástupci vlád, laboratoří akreditovaných WADA a další odborníci z oblasti antidopingu.

Nezbytnou součástí této události byli i naši zástupci z Českého Antidopingu, ředitel Martin Čížek a vedoucí oddělení kontrolního testování, Intelligence and Investigation Eva Hromádková, spolu se zástupci z Národní protidrogové centrály a Celní správy.

Společně jsme oslavili 25. výročí od založení Světové antidopingové agentury (WADA) a potvrdili naše poslání čistého sportu na území České republiky.

Zleva: Daniel Zahradníček (Národní protidrogová centrála), Pavlína Baštová (Celní správa), Eva Hromádková a Martin Čížek (Český Antidoping)
Prezident WADA Witold Bańka

Kontaktujte nás

Antidopingový výbor ČR
Za Císařským mlýnem 1063
170 00 Praha 7
Kontaktní e-mail: info@antidoping.cz
Dotazy ohledně léků: leky@antidoping.cz
Děkujeme! Brzy se Vám ozveme!
Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosím znovu.