Český Antidoping součástí prvního Central and Eastern European Anti-Doping summitu

Ve dnech 9. -10. 10. 2023 se v polské Varšavě konal historicky první Central and Eastern European Anti-Doping Summit, na který společně vyrazili zástupci Českého Antidopingu a Národní sportovní agentury. 

Odborníci ze střední a východní Evropy se v panelových diskusích zabývali tématy regionální i globální spolupráce, úpravami v Kodexu 2027, Intelligence & Investigations, vzdělávání a rolí sportovců a médií v podpoře čistého sportu. Do panelu Intelligence & Investigations byl pozván ředitel Českého Antidopingu Martin Čížek, který hovořil o začátcích implementace I&I v Českém Antidopingu.

,,Jsem rád, že ADV ČR se mohl summitu účastnit a být tak u toho, když významní evropští hráči určují trendy a směr boje s dopingem. Jedním takovým trendem je implementace agendy Intelligence & Investigations do národních antidopingových organizací. Záměrem je vytvořit mezinárodní síť se zapojením antidopingových organizací a národních bezpečnostních složek, čímž dojde k velmi významnému zlepšení efektivity odhalování užívání zakázaných látek a to i s mezinárodních přesahem. ADV ČR chce být u tohoto projektu plnohodnotným partnerem a přispět tak svou účastí v boji s dopingem. I proto jsem velmi rád, že jsem s kolegy z evropských organizací mohl sdílet naše zkušenosti a postřehy z této oblasti,” uved Martin Čížek. 

Mimo panelové diskuse proběhlo mnoho osobních setkání. Martin Čížek a Tereza Malušová se sešli se zástupci WADA, aby je seznámili s novou vizuální identitou, vizí, organizační strukturou a plánovanými projekty. 

Kontaktujte nás

Antidopingový výbor ČR
Za Císařským mlýnem 1063
170 00 Praha 7
Kontaktní e-mail: info@antidoping.cz
Dotazy ohledně léků: leky@antidoping.cz
Děkujeme! Brzy se Vám ozveme!
Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosím znovu.