Český Antidoping na Olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích

Na konci června se v Českých Budějovicích konala XI. letní olympiáda dětí a mládeže 2024 a my jsme tam nemohli chybět jako partner podporující český sport a zejména mladé a nadějné talenty!

Naše kolegyně z oddělení vzdělávání, Aneta Kadeřábková a Karolína Koubová, spolu se studenty z FTVS UK, Jáchymem a Vanesou, proškolili mladé sportovce v procesu dopingové kontroly a předali hodnoty čistého sportu žákům základních škol a všem dalším návštěvníkům Olympijského domu. Na stánku Českého Antidopingu nechyběla propagace aplikace „Čistý sport“, která slouží zejména sportovcům ke kontrole léčivých přípravků. Opět jsme se přesvědčili, že nadchla nejen sportovce, ale i trenéry a rodiče.

„Každý den byl pro nás jedinečný, jelikož jsme neuměli odhadnout, kolik a jaké děti k nám na stánek přijdou. Ráno přicházely děti ze základních škol, které se hlavně učily o hodnotách čistého sportu a Fair Play. Odpoledne za námi docházeli sportovci, kteří již měli větší sportovní zkušenosti a nebáli se pustit hlouběji do antidopingové problematiky. Postupně jsme si s nimi prošli kroky procesu dopingové kontroly, od výběru sportovce přes poskytnutí samotného vzorku až po odeslání vzorku do laboratoře.“ popisuje své zážitky Karolína Koubová.

Z antidopingového stánku si děti mohly za odměnu odnést ručně vyrobenou placku, tričko Pure Gold nebo fandítko, a mohly tak dál podporovat a šířit hodnoty čistého sportu. Za podporu také děkujeme bývalému hokejistovi Jiřímu Novotnému, mistru světa z roku 2010, který se u nás stavil spolu s ředitelem ADV ČR Martinem Čížkem ve středu 26. 6. Společně vystoupili ve studiu ČT sport, kde dostali prostor sdílet své antidopingové zkušenosti a zvyšovat povědomí o Českém Antidopingu s moderátorem Tomášem Budkou.

Děkujeme moc všem, se kterými jsme se mohli na ODM v Českých Budějovicích seznámit a popovídat si. Zároveň nás těší, kolik z vás se o antidopingovou problematiku zajímalo. Dále se na nás můžete těšit na Olympijském Festivalu u jezera Most, který startuje už 25. 7. 2024!

Ředitel Českého Antidopingu Martin Čížek a hokejista Jiří Novotný
Studenti FTVS UK Jáchym a Vanesa

Kontaktujte nás

Antidopingový výbor ČR
Za Císařským mlýnem 1063
170 00 Praha 7
Kontaktní e-mail: info@antidoping.cz
Dotazy ohledně léků: leky@antidoping.cz
Děkujeme! Brzy se Vám ozveme!
Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosím znovu.