Antidopingová prevence na školách: Šíření hodnot čistého sportu

Edukační série s názvem Antidopingová prevence pro základní a střední školy je v plném procesu! Od začátku nového roku jsme v rámci našich aktivit na Českém Antidopingu proškolili více než 380 studentů ze základních a středních škol po celé České republice.

Hlavním cílem je šířit hodnoty čistého sportu, představit práci Českého Antidopingu a seznámit studenty s problematikou antidopingu. Studenti mohou během přednášek diskutovat s bývalým kulturistou Petrem Vanišem, který se rozhodl s námi šířit svůj osobní příběh o dopingu.

Naše série začala na Základní škole Vinoř, kde jsme se setkali se dvěma třídami osmáků. Následně jsme pokračovali na Střední školu v Sezimově Ústí, kde jsme prohloubili znalosti u předmaturitních a maturitního ročníku studentů oboru Řízení sportu, kteří již měli určité povědomí o problematice antidopingu.

Další zastávkou byla Střední škola ekonomická se sportovním zaměřením v Praze, kde jsme proškolili 60 studentů, mezi kterými byli i aktivní sportovci. V Hradci Králové jsme se na Střední škole služeb, obchodu a gastronomie potkali s několika studenty, kteří sami již za svou krátkou sportovní kariéru zažili dopingovou kontrolu. Naposledy jsme představili práci Českého Antidopingu téměř 140 studentům z 1.až 3. ročníku na Gymnáziu a Střední odborné škole ekonomické v Sedlčanech.

„Baví nás šířit hodnoty čistého sportu mezi aktivní studenty a učitele a diskutovat s nimi. Již nyní se připravujeme na další dvě zastávky, které se budou konat ještě tento měsíc“, doplnila Aneta Kadeřábková z Oddělení vzdělávání.

Kontaktujte nás

Antidopingový výbor ČR
Za Císařským mlýnem 1063
170 00 Praha 7
Kontaktní e-mail: info@antidoping.cz
Dotazy ohledně léků: leky@antidoping.cz
Děkujeme! Brzy se Vám ozveme!
Při odesílání formuláře se něco pokazilo. Zkuste to prosím znovu.