Novinky

24.01.20

Světová antidopingová agentura WADA spustila nejnovější aplikaci pro sportovce, kteří jsou povinni hlásit místa pobytu – Athlete Central.

Sportovci, kteří jsou součástí některého z registrů pro testování tak mohou snadno, jednoduše a bezpečně zadávat svá místa pobytu přímo v mobilním telefonu. Aplikace je moderní, intuitivní a zároveň skýtá nejefektivnější způsob zadávání míst pobytu. 

Antidopingový výbor ČR vřele doporučuje všem sportovcům, kteří jsou evidování v některém z registrů pro testování, používání aplikace Athlete Central. 

Aplikace je založená na databázi ADAMS.

Více informací naleznete na:

https://www.wada-ama.org/en/resources/adams/athlete-central-toolkit
https://www.youtube.com/watch?v=BkXi6J4FtIM&feature=youtu.be

 

09.01.20

Ve středu 8. 1. 2020 přivítal vedení Národní sportovní agentury ve složení Milan Hnilička, Michal Janeba a Ivo Lukš, v sídle ADV ČR, jeho dosavadní ředitel Miloš Vrabec. Setkání se zúčastnil také ombudsman ČOV a místopředseda Rady expertů ADV ČR Alexander Károlyi. Společně se všemi pracovníky ADV ČR diskutovali o vzájemné spolupráci a aktuálních tématech v oblasti antidopingových pravidel, v návaznosti na přijetí nového Světového antidopingového Kodexu. 

Při této příležitosti předseda NSA Milan Hnilička uvedl do funkce Martina Lukavského, který je od 15. 1. 2020 jmenován novým ředitelem ADV ČR a rovněž poděkoval Miloši Vrabcovi za dosavadní spolupráci a dlouholetý přínos v zajišťování klíčových antidopingových úkolů. V novodobé historii ADV ČR navštívili představitelé státu sídlo ADV ČR vůbec poprvé.

01.01.20

Jak jsme avizovali v předešlých měsících, dneškem vstoupil v platnost Seznam zakázaných látek a metod dopingu pro rok 2020. Tento seznam je platný po celý kalendářní rok. Pro bližší informace navštivte stránku nebo nás kontaktujte.

31.12.19

Antidopingový výbor České republiky vydává prosincové číslo svého informačního bulletinu. Hlavními tématy čísla je návštěva v laboratoři v Seibersdorfu, pokračování kauzy s Rusy a školení komisařů.

K dispozici jsou i archivní čísla od roku 2006.

08.12.19

Na konferenci v Katovicích byl mimo jiné definitivně schválen nový Světový antidopingový kodex i s jeho součástmi. Tento Kodex bude platný od roku 2021 po celém sportovním světě a společně s jeho standardy a Seznamem zakázaných látek a metod patří k páteřním dokumentům v oblasti boje proti dopingu. 

Dokumenty jsou dostupné na stránce zde v anglickém nebo francouzském jazyce. V českém jazyce budou k  dispozici v dostatečné době před jejich platností.

Pro rok 2020 jsou stále v platnosti současné dokumenty dostupné na stránce zde

22.11.19

V rámci pravidelného vzdělávání ADV ČR uspořádal dvě přednášky a následnou besedu o nebezpečí dopingu pro studenty mezinárodní školy „Sunny Canadian International School“ v Jesenici – Osnici. Přednáška se konala 19. listopadu a setkala s velikým zájmem. Přítomno bylo na 50 posluchačů.

13.11.19

Již pátá konference WADA se uskutečnila od 5. do 7. listopadu v polských Katovicích za přítomnosti více než 1 500 zástupců sportovního hnutí, vládních činitelů, antidopingových organizací a v neposlední řadě i sportovců, antidopingových expertů a médií.

Do čela WADA byli zvoleni s nástupem od 1. ledna 2020:

  • Polský představitel Witold Baňka jako prezident
  • Číňanka Yang Yangová jako viceprezidentka

Oba výše zvolení nejvyšší představitelé WADA jsou bývalými vynikajícími sportovci – prezident Baňka je medailistou z šampionátů v atletice v běhu na 400 metrů a Yangová je olympijskou vítězkou v rychlobruslařském short tracku.

Konference také schválila nový Světový antidopingový kodex s platností od 1. ledna 2021, který poprvé v historii obsahuje tzv. „Athletes Anti-Doping Act“ a také závazné standardy pro vzdělávání.

04.10.19

Světová antidopingová agentura WADA zveřejnila na svých webových stránkách nový seznam zakázaných látek a metod dopingu, který bude platit od 1. ledna 2020.

24.08.19

Mezinárodní olympijský výbor ve spolupráci se Světovou antidopingovou agenturou WADA zveřejnily antidopingová pravidla pro účastníky Světové zimní olympiády mládeže v Lausanne (5. až 22. ledna) a Letní olympiády v Tokiu (14. srpna až 9. září).

24.08.19

Světová antidopingová agentura zve novináře do Katovic, kde v termínu 5.–7. listopadu 2019 proběhne v pořadí již pátá konference WADA. Přihlášku lze vyplnit na webových stránkách konference.

Akce proběhne pod záštitou polského prezidenta Andrzeje Dudy.

Stránky

Česky